КРУГЛИЙ СТІЛ

"АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПЕРЕХОДУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
НА КОМПЛЕКТУВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ ЗА КОНТРАКТОМ"

31 січня 2008 року в Національному інституті стратегічних досліджень відбулось засідання круглого столу "Актуальні проблеми переходу Збройних Сил України на комплектування військовослужбовцями за контрактом", організований за участю фахівців Дніпропетровського філіалу.

В обговоренні взяли участь Голова комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко; заступник Міністра економіки України Валерій Мунтіян; начальник Головного управління особового складу Генерального штабу Збройних Сил України, генерал-майор Володимир Артюх та інші представники Генерального штабу; начальник відділу Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України Володимир Грищенко, а також провідні фахівці Національної академії оборони України - генерал-майор Володимир Лішавський, Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України - полковник Олег Посмітюх, Національного інституту стратегічних досліджень - директор регіонального філіалу в м. Дніпропетровську Анатолій Шевцов, Інституту проблем національної безпеки - перший заступник директора Інституту Петро Копка та завідувач відділу Олег Кутовий, Національного інституту проблем міжнародної безпеки - завідувач відділу Анатолій Катеринич, експерти незалежних аналітичних центрів - директор воєнних програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова Микола Сунгуровський, директор Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, докторант Національної академії державного управління при Президентові України Андрій Семенченко та ін.

У ході обговорення було розглянуто стан і проблемні питання фінансового, ресурсного, нормативно-правового, інституційного та адміністративного забезпечення виконання "Державної програми переходу Збройних Сил України до комплектування військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом"; зв'язок темпів переходу на контракту службу з темпами оновлення технічного оснащення й виконання Державної програми розвитку озброєнь.

Багато з учасників дискусії підкреслювали, що питання комплектування Збройних Сил України - це лише одна з проблем їх реформування. На сьогодні не менш гострим є завдання виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки та забезпечення їх в майбутньому сучасними озброєннями та військовою технікою. Розмови про створення професійної армії без вирішення саме цих завдань є, по суті, безперспективними.

Учасники обговорення наголосили на незворотності процесу переходу Збройних Сил України на комплектування військовослужбовцями за контрактом, а також на нагальній потребі системного вирішення даної проблеми, що стане можливим лише за умови усвідомлення всіма представниками вищих органів влади її важливості як загальнодержавного завдання.

Повна стенограма круглого столу.